EYAL Peterborough 10th May 2015 Girls

EYAL 10th May 2015
U13 Girls A string Pos Time/Dis B String Pos Time/Dis
100m Lisa- Marie Uzokwe 2A 14.3 Laura Dike 2B 14.5
200m Lisa- Marie Uzokwe 3A 29.9 Bluebell Cook 7B 32.1
800m Bluebell Cook 2A 2.41.1 Charlotte Sauders 5B 3.04.3
1500 Lucy Taylor 3A 5.31.4 Lucy Feely 5B 6.40.4
70H Lucy Taylor 5A 14.2 Dacie Streeter 5B 17.2
HJ Laura Dike 3A 1m30 Dacie Streeter 3B 1m10
LJ Lucy Taylor 3A 4m01 Laura Dike 7B 3m18
SP Ellie Stone 2A 7m75 Charlotte Sauders 2B 5m04
DT Ellie Stone 2A 19m84 Gabriella Dwodu 2B 17m49
JT Ellie Stone 4A 17m28 Gabriella Dwodu 5B 8m78
Relay Lisa Marie, Asisia. Bluebell, Darcie 4TH 60.2
U15 Girls
100m Madeline Hurley 4A 13.9 Tia Chalton 1B 13.4
200m Petra Sijuwade 2A 27.5 Madeline Hurley 3B 28
300m Petra Sijuwade 1A 44.1 Leah Cairns 1B 45.4
800m Molly Astill 3A 2.28.3 Katie Saunders 3B 2.39.9
1500m Lizzie Raymount 4A 5.18.3 Erin Oliver 4B 5.58.4
75H Molly Astill 3A 13.5 Molly Gardner 3B 15.5
PV Abigail Pickard 2A 2m10 No B string
HJ Molly Gardner 2A 1m40 Molly Davies 2B 1m40
LJ Abigail Pickard 2A 4m68 Molly Astill 3B 4m12
SP Libby Taylor 3A 8m53 Petra Sijuwade 2B 7m17
DT Libby Taylor 2A 20m16 Erin Oliver 3B 12m16
HT Libby Taylor 3A 20m26 No B string
JT Georgia Shepherd Gazely 1A 28m02 Esme Wase 1B 23m01
Relay Madeline, Petra, Tia, Jennifer 3RD 54.4
U17 Girls
100m Anne Marie Uzokwe 2A 13.2 Emily Saunders 3B 13.7
200m Bethany Harley 5A 28.2 Emily Saunders 4B 28.2
300m Anne Marie Uzokwe 2A 41.5 Zoe Thompson 1B 43.6
800m Zoe Thompson 3A 2.28.0 Georgia Reed 3B 2.53.1
1500m Charlie Duke 2A 5.41.4 Lisa Barber 5B 6.01.4
80H Bethany Harley 5A 13.8 Lucy Webster 3B 14.1
PV Keira Hicks 2A 2m60 No B string
HJ Shona Pybus 4A 1m45 Rebecca Brown 4B 1m20
LJ Shona Pybus 2A 4m35 Rebecca Brown 1B 4m30
TJ Emily Saunders 2A 9m48 Keira Hicks 1B 9m39
SP Amelia Royce 4A 9m25 Bethany Harley 1B 8m64
DT Amelia Royce 3A 23m Alisha Levy 1B 22m17
HT Amelia Royce 3A 21m76 No B string
JT Alisha Levy 1A 37m05 Shona Pybus 1B 23m02
Relay Anna- Marie, Emily, Bethany, Keira 3RD 52.9
Match result
First SNHAC 710.5
Second Nene Valley 666.0
Third Havering 653.0
Fourth Cambridge & Coleridge 614.0
Fifth Team Norfolk 376.0
Sixth Peterborough 315.5
Seventh Biggleswade 171.0