County Championships 14th / 15th May 2016

Hertfordshire County Championships 15th May Watford
Name Age Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos
Jason List U15B 300m 44.42 1st 800m 2.17.78/2.17.98 JT 37m76 1st
Cameron Crowe U15B 80H 13.26 2nd HJ 1m65 1st SP 10m27 2nd
David Koffi U15B 100m 13.37 SP 12m67 1st
Daniel Kessi U15B 100m 13.07 3rd 80H 14.05 3rd LJ 4m92 1st
Semba Bwalya U15B 100m 12.42 2nd 200m 24.33 1st
Ralph Williams U15B 80H 12.18 1st HJ 1m45 3rd TJ 10m54 1st
Haydn Williams U15B PV 2m60 2nd LJ 4m45 3rd JT 24m70
Dominic Buckland U15B DT 31m47 1st HT 28m60 1st
Lucy Taylor U15G 800m 2.26.96/2.25.63 LJ DNS
Molly Gardner U15G HJ 1m40 2nd PV 1m90 1st
Madeline Hurley U15G 100m 13.72 200m 27.9/27.72
Georgia Shepherd Gazely U15G JT 37m38 CBP 1st
Elle Stone U15G SP 8m54 1st DT 18m44 2nd JT 22m70
Connie Andrews U15G 100m 14.14 PV 1m70 2nd
Liza-Marie Uzokwe U15G 100m 13.44/13.50 200m 27.70/27.73
Petra Sijuwade U15G 200m 27.6/27.01 2nd 300m 43.13 1st SP DNS
Susie Haslan U15G 200m 29.9 HJ 1m30
Bluebell Cooke U15G 300m DNS 800m 2.25.47/2.29.03
Kit Kerr U17B 100m 11.97 2nd 100H 14.86 2nd LJ 5m74 3rd
Brent Morris U17B 200m 23.52 2nd 400m 55.37 1st
Oscar Jopp U17B 100H 14.79 1st HJ 1m70 3rd PV 3m40 3rd
Peter Keefe U17B 100H DNS HJ 1m75 3rd DT 34m39 1st
Matthew Spicer U17B HJ DNS PV 2m60
Daniel Streeter U17B 800m 2.06.15/1.58.63 1st
Tyler Mitchell U17B HJ 1m90 1st
Max Rose U17B HJ 1m55
Mike Knowles U17B HT 37m48 1st
Jeremiah Donoghue U17B 800m 2.13.40 LJ 4m93 1m65
Molly Astill U17G 300H 48.00 2nd LJ 4m27
Abigail Pickard U17G PV 2m50 2nd TJ 9m63 2nd
Alisha Levy U17G JT 37m39 2nd
Amelia Royce U17G SP 9m75 DT 27m93
Anna-Marie Uzokwe U17G 100m 12.83 2nd 400m 57.44CBP 1st
George Marvell U20M HT 64m42 CBP 1st
Jack Gladman U20M 5000m 20.22.04 1st
Nathan Gardner U20M HJ 1m75 1st PV 4m40 2nd LJ 6m13 1st
Aldridge Lauren U20W HT 39m45 1st
Bethany Harley U20W 100m 13.46 3rd 200m 27.13 3rd
Emily Saunders U20W 400m 58.44 1st
Sarah Feely U20W 800m 2.39.55 2nd
Rebecca Pickard U20W 400H 65.8 1st
Siobhan Rapacchi U20W DT 21m16 2nd JT 32m95 2nd
Alessandra Stevens U20W HT 36m06 2nd
Kirsty Bateman Foley U20W JT 34m40 1st
Max Schopp SM 400m 50.60 2nd
Harris Elior SM 100m 11.84 2nd HJ 2m 1st
Shannon Rapacchi SW HJ 1m55 2nd PV NHR
Feely Laura SW HT 32m96 1st
Janet Browne SW HJ 1m60 1st
Cambridgeshire County Championships 14th May Peterborough
Name Age Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos
Libby Taylor U15 DT 22m? 1st HT 33m98 1st
Essex County Championships 14th/15th May Chelmsford
Name Age Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos
Will Marklew U20 110H 15.79 SP 12m85 2nd JT 59m64 1st
Middlesex County Championships 14th/15th May Lee Valley
Name Age Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos Event Time/Dis Pos
Grace Mee U20 HJ 1st